День пам’яті жертв Бабиного Яру
Сьогодні 82-гі роковини пам’яті трагедії, яка увійшла в світову історію як один з найкривавіших епізодів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, утворення братської могили сотень тисяч людей у роки Другої світової війни.
Лише за два дні 29–30 вересня 1941 року нацистські окупаційні війська, частини СС та поліції розстріляли там близько 34 тисячі євреїв. А впродовж двох років німецької окупації Бабин Яр, як його ще називають, конвеєр смерті, «забрав» життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, українських націоналістів, полонених, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних, в’язнів концтаборів. Бабин Яр став одним з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни.
За часів Радянського Союзу про справжню історію Бабиного Яру воліли не згадувати, а свідків, які бачили трагедію Бабиного Яру на власні очі, майже не залишилось.
1 березня 2022 року російські окупаційні війська завдали потужного ракетного удару по території, на якій розташований Меморіальний комплекс «Бабин Яр». Історія повторюється у сучасному світі.
Вічна пам’ять жертвам окупантів. Вічна пам’ять жертвам Бабиного Яру.