Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 94 common:people_all_forms

Абетка безпеки

Date: 2 жовтня 2022 о 20:10, Refreshed сьогодні о 14:12

Основні правила поведінки під час воєнного стану

Повітряна тривога

Якщо ви почули гудки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом декількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «Увага всім». Про алгоритм дій неодноразово повідомляли в Державній службі надзвичайних ситуацій  України, він такий:

  • увімкніть телебачення або радіо. Інформація звучатиме через офіційні канали протягом 5 хвилин після звучання сирен;
  • зосередьтесь, прослухайте повідомлення та виконуйте почуті інструкції. Залишайте теле- радіоканали увімкненими. З них може надходити подальша інформація;
  • зазвичай під час тривоги на офіційних каналах звучить інформація від місцевої влади про повітряну тривогу, під час якої треба взяти запас харчів, води та прямувати до найближчого укриття;
  • повідомте про почуте сусідам чи знайомим, за необхідності надайте їм допомогу;
  • у разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте 101;
  • в Україні працює мобільний застосунок «повітряна тривога», який сповіщає про небезпеку у конкретному регіоні. Його можна завантажити у Gogle Play Market та AppStore.

Як поводитися під час обстрілу

Якщо ваше житло розташоване в зоні регулярних збройних дій, перш за все потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою). Так ви уникнете розльоту уламків скла. Проте краще закрити вікна мішками з піском або масивними меблями.

Обстріл стрілецькою зброєю

Якщо ж ви потрапили під обстріл стрілецькою зброєю, тобто з пістолетів, автоматів, гвинтівок, кулеметів, Службв безпеки України радить діяти так:

  • якщо ви вдома, то сховайтеся в безпечному місці: ванній кімнаті або ж самій ванні. Якщо це неможливо, ляжте на підлогу, вкрившись предметами, що можуть захистити вас від куль та уламків;
  • на відкритому місці впадіть на землю та закрийте голову руками. Перебувайте біля будь-якого виступу чи заглиблення в землі. Укриттям може стати навіть сміттєва урна;
  • ваше тіло має бути у безпечному положенні: згрупуйтесь, ляжте в позу ембріона, розверніться ногами у сторону пострілів та прикрийте голову руками. Коли почнуться постріли, розтуліть рот, щоб вберегти барабанні перетинки;
  • чекайте щонайменше 5 хвилин в укритті, допоки стрілянина не вщухне.

Артобстріл, мінометний обстріл чи авіаналіт

Як що ви почули гучний свист, залп запуску та вибух снаряда може означати, що ви потрапили в зону артобстрілу, мінометного обстрілу або авіанальоту.

  • Міноборони пояснює, сам снаряд, як і залп установки, можна помітити та зреагувати. Тому краще постійно стежити за небом. Удень – це димний слід від ракети, вночі – яскравий спалах;
  • якщо поруч є бомбосховище і ви почули сирену – знак «Увага
    всім», – терміново йдіть до укриття;
  • в укритті увімкніть телебачення або радіо на будь-якому носії або відкривайте сторінки офіційних державних каналів. Там протягом
    5 хвилин буде інформація про те, що трапилось. Виконуйте інструкції;
  • залишайтеся в укритті щонайменше 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.

Якщо ви вдома:

– обирайте місце в кутку та недалеко від виходу, щоб миттєво залишити будинок у разі влучення снаряду. Ховайтесь у підвалі або іншому заглибленому укритті, між несучими стінами.

Якщо ви в транспорті чи на вулиці, то негайно дійте так:

  • падайте на землю, закрийте голову руками або предметами, закрийте долонями вуха та відкрийте рот (це врятує від контузії). Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся в безпечному заглибленому приміщенні;
  • не залишайтеся у під'їздах під арками та у підвалах панельних будинків або під стінами будинків із легких конструкцій. У жодному разі не ховайтесь біля всього, що може вибухнути чи впасти на вас;
  • для укриття підійдуть підземні переходи, метро, укриття, канава, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк, траншея чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 м, на відкритому місці;
  • якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі, трамваї, авто – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель та споруд і залягти на землю.

Після закінчення обстрілу (бомбардування):

Не поспішайте покидати укриття. Можливі поодинокі постріли. Залишаючи місце укриття, не поспішайте розслаблятися. 

Правила поведінки під час комендантської години

Під час комендантської години, період дії якої встановлює місцева влада кожного регіону, заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях, якщо ви не є працівниками об’єктів критичної інфраструктури (для цього у вас має бути спеціальна перепустка.

Особи, які перебувають на вулицях в заборонений час, можуть вважатися членами диверсійно-розвідувальних груп.

Правило не поширюється на переміщення до укриттів під час сигналу тривог.

Під час комендантської години в Державній службі надзвичайних ситуацій України рекомендують дотримуватись правил світломаскування:

  • зашторювати вікна;
  • вимикати світло в оселях;
  • гасити вуличне освітлення своїх будинків;
  • прибирати з підвіконь усі лампи, зокрема й фітолампи по догляду за рослинами.

                                                       АЛГОРИТМ ДІЙ

при оповіщенні сигналу

ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ “Повітряна тривога”

 В НОВОСІЛКІВСЬКОМУ АКАДЕМІЧНОМУ ЛІЦЕЇ «ЕРУДИТ»

І. Загальні положення.

1.1. Алгоритм дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту “Увага всім”, “Повітряна тривога” розроблений за на основі алгоритму дій від ДСНС, відповідно до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту (затверджено наказом МВС від 09.07.2018 № 579, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 р. за № 879/32331)  та відповідно до статті 130 Кодексу цивільного захисту України. Залежно від існуючої або прогнозованої обстановки з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій в закладі загальної середньої освіти (далі - заклад) може бути встановлений один із трьох режимів функціонування об‘єктової ланки функціональної або територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, зокрема: режим повсякденного функціонування; режим підвищеної готовності та режим надзвичайної ситуації. Режими встановлюються органами виконавчої влади, а у окремих випадках на території закладу - його керівником.

1.2. Усі працівники закладу, не залежно від займаних посад, повинні знати і суворо виконувати вимог «АЛГОРИТМУ». За невиконання вимог «АЛГОРИТМУ» персонал закладу може бети притягнутий до адміністративної відповідальності.

2. Оповіщення про загрозу. Зразки повідомлень

Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби (церковні дзвони, автомобільні сигнали, гучномовці встановлені на спец. автомобілях).

Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки, інші сигнальні засоби означають сигнал цивільного захисту “УВАГА ВСІМ!”.

Почувши такий сигнал, в ліцеї негайно вмикається довготривалий дзвінок, при відключенні світла – гучномовець.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки, дзвони і т.д.). Крім цього, за умови неможливості передачі електро -, радіо та мобільним зв’язком, передається через вістових ланок оповіщення створених при органах місцевого самоврядування.

Вислухавши повідомлення управління (відділу, штабу ЦЗ) з питань ЦЗН, кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

 В Україні діє воєнний стан та тривають бойові дії. Кожен повинен знати основні правила поведінки та дій під час повітряної тривоги, обстрілів, комендантської години.

В країні  працює мобільний застосунок «повітряна тривога», який сповіщає про небезпеку у конкретному регіоні. Його можна завантажити у Goоgle Play Market та AppStore.

3. Повітряна небезпека

«Увага! Громадяни! Повітряна тривога! Якнайшвидше дійдіть до захисного укриття. Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до вказівок.»

Закінчення повітряної небезпеки «Увага! Громадяни! Відбій повітряної тривоги! Усім повернутись до місць роботи або проживання. Надайте при цьому допомогу хворим і старим. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту. Будьте уважні до вказівок управління НС »

Сигнал «Повітряна тривога» може прозвучати будь-коли та будь-де, зокрема і просто під час уроку. В такому випадку необхідно діяти спокійно, чітко і виважено, аби зберегти життя учнів та власне.

II. ПІДГОТОВЧІ заходи працівників Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» до дій у разі оголошення сигналу “Увага всім”, “Повітряна тривога” під час освітнього процесу.

Адміністрації:

  1.  Ознайомити  учасників освітнього процесу з місцем розташування захисної споруди,  а також з правилами поведінки під час евакуації та перебуванням в місці укриття .
  2. Ознайомити всіх учасників освітнього процесу з заходами, з Плану реагування на надзвичайні ситуації, які передбачені на випадок надзвичайної ситуації.
  3.  Розмістити покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
  4. Надати список необхідних речей, які учасники освітнього процесу повинні взяти із собою в укриття.
  5. Супроводжувати учасників освітнього процесу під час евакуації та укриття в захисній споруді.
  6. Знаходитись заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні    швидкого руху до захисної споруди.
  7. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
  8. У випадку присутності дітей з ООП – попередньо проводити з ними навчання та бесіди, для швидкого та спокійного переміщення до укриття.
  9. Визначити спеціальне місце для дітей з ООП.
  10. Створити заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення дітей з ООП.

Класним керівникам:

  1. Ознайомити здобувачів освіти з місцем розташування захисної споруди, а також з правилами поведінки під час евакуації в місця укриття :
  2. Ознайомити здобувачів  освіти з правилами поведінки перебуванням в місці укриття:

       В укритті забороняється:

 ходити по приміщенню без потреби;

без дозволу пересувати предмети;

без дозволу виходити з укриття.

самовільно заходити до службових приміщень;

намагатися самовільно включати (виключати) агрегати спеціального обладнання;

шуміти;

голосно розмовляти

смітити

курити;

розпалювати відкритий вогонь

приносити речі з сильним різким запахом, легкозаймисті речовини.

  1. Ознайомити здобувачів освіти з покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів.
  2. Приготувати необхідні речі, які учасники освітнього процесу повинні взяти із собою в укриття.
  • Список необхідних речей, які вчителі повинні взяти із собою в укриття;

Список учнів, мобільний телефон, особисті речі, ліки.

Візьміть із собою до укриття тривожну валізку .

Не беріть до укриття громіздкі речі, речі із сильним, легкозаймисті речовини.

  • Список  необхідних речей, які учасники освітнього процесу повинні взяти із собою в укриття:

Візьміть із собою до укриття тривожну валізку

Мобільний телефон.Записка ПІБ дитини, клас, дата народження, ПІБ батьків, адреса мобільні телефони.

 Не беріть до укриття громіздкі речі, речі із сильним, легкозаймисті речовини.

            Здобувачам освіти:

  1. Слідувати до укриття необхідно після оголошення сигналу про тривогу (сповіщається за допомогою довгого дзвінка, або голосу вчителя).
  2. Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до укриття за покажчиками напрямку руху для швидкого та безпечного переміщення.
  3. Зберігати спокій.
  4. Виконувати вказівки вчителя або адміністрації.
  5. Взяти свою тривожну валізку ( з необхідними речами, які повинні бути з тобою в укритті).
  6. Знайти собі пару та стати обличчям до вчителя.
  7. Починати рухатися за командою вчителя.
  8. Якщо хтось загубився, скажи вчителю.
  • Не говори –щоб чути вчителя.
  • Не  біжи –щоб не постраждати. 
  • Не штовхайся - щоб не постраждали інші. 
  • Не  повертайся – щоб бути в безпеці.
  1. При прибутті до укриття, не розходитися і залишатися разом із класом.
  2. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, здійсніть  зворотню евакуацію  назад  до  класів,  дотримуючись  тих самих  правил.

       IІІ.  Порядок дій при отриманні сигналу під час проведення уроків

  1. Алгоритм проведення евакуації в захисну споруду.

1.1. Чергові включають систему оповіщення - довгий  безперервний дзвінок протягом 1 хвилини.

1.2. Вчитель повідомляє учням про загрозу, організовує та здійснює евакуацію згідно з План - схемою евакуації в захисну споруду протягом 2 хвилин.

1.3.Чергові працівники перевіряють приміщення на відсутність дітей та працівників закладу протягом 1 хвилини з початку оповіщення сигналу.

1.4. Вчитель та адміністрація допомагають швидко і спокійно зайняти місця протягом 3 хвилин з початку оповіщення сигналу.

1.5. Вчитель перевіряє дітей по списку в укритті і доповідає адміністрації ліцею.

  1. Алгоритм дій відповідальних - адміністрації, чергових на першому поверсі у разі оголошення сигналу “Увага всім”, “Повітряна тривога”.

    1.  Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу.
    2.  Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).
    3.  Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.
    4.  У середині захисної споруди відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
    5.  Під час перебування в захисній споруді вiдповiдальнi особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
    6.  Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.

 Асистенту вчителя: передбачити швидке та спокійне переміщення дітей з ООП до укриття.

  1. Алгоритм дій вчителів у разі оголошення сигналу “Увага всім”, “Повітряна тривога”.
    1. Слідувати до укриття необхідно після оголошення сигналу про тривогу (сповіщається за допомогою довгого дзвінка, вказівкою відповідальної особи. )
    2. Вчитель сповіщає (словесно) учнів про загрозу.
    3. Нагадати  дітям про головну мету евакуації (їхня безпека) та правила евакуації: не говори, не біжи, не штовхайся, не повертайся.
    4. Необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет згідно з планом евакуації.
    5. Взяти  з собою журнал, аварійний набір, сумку для швидкої допомоги.
    6. Особливу увагу приділити дітям з ООП.
    7. Евакуація здійснюється до укриття (місце для кожного класу визначається під час тренувальних навчань і не змінюється).
    8. Під час перебування в захисній споруді вчителі здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
    9. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.
  2. Алгоритм дій вчителя під час перебування в укритті
    1. Слідувати до укриття необхідно після оголошення сигналу про тривогу (сповіщається за допомогою довгого дзвінка, вказівкою адміністрації або відповідальної особи ).
    2. Заходити до укриття організовано, швидко і без паніки.
    3. Уважно слідкувати за розпорядженням адміністрації або відповідальної особи.
    4. Зайняти своє місце (клас).
    5. Дотримуйтесь спокою і порядку.

ІV. Алгоритм дій для батьків та педагогів Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» на випадок, якщо повітряну тривогу оголосили до початку навчання

    1. Алгоритм дій для батьків та педагогів, які проживають в смт Чабани, на випадок, якщо повітряну тривогу оголосили до початку навчання

    1. Якщо дитина вдома, вона має якнайшвидше самостійно  або з батьками прямувати до найближчого визначеного раніше укриття й перебувати всередині укриття до того часу, поки надійде інформація про відсутність небезпеки. До завершення повітряної тривоги дитина та батьки повинні залишатися в укритті.
    2. Діти, батьки, які під час оголошення повітряної небезпеки вже знаходяться на зупинці шкільного автобуса або наближаються до неї, повинні швидко (2-3 хв.) рухатися самостійно до найближчого укриття або  укриття за адресою: вул. Машинобудівників, 2.
    3. Якщо тривога застала дитину, батьків на шляху до зупинки шкільного автобуса, вони мають якнайшвидше самостійно  прямувати до визначеного укриття або укриття за адресою: вул. Машинобудівників 2 та перебувати всередині укриття, а не біля його входу.
    4. Шкільний автобус буде перевозити учнів до ліцею тільки після  того, як надійде інформація про відсутність небезпеки.
    5. Якщо тривога довготривала, батьки не мають права забирати дитину з укриття     (Машинобудівників 2), а повинні перебувати з дітьми до завершення повітряної тривоги, щоб не  наражати  на небезпеку ні  себе, ні дитину.
  1. Алгоритм дій для батьків та педагогів, які проживають в селі Новосілки, на випадок, якщо повітряну тривогу оголосили до початку навчання
    1. Якщо тривога  застала дитину вдома, вона має якнайшвидше самостійно або з батьками прямувати до найближчого визначеного раніше укриття й перебувати всередині укриття до того часу, поки надійде інформація про відсутність небезпеки. До завершення повітряної тривоги дитина та батьки повинні залишатися в укритті.
    2. Якщо тривога застала дитину на шляху до ліцею, вона має якнайшвидше (2-3 хв.) самостійно або з батьками прямувати до найближчого укриття й перебувати всередині укриття, а не біля його входу.
  2.  Якщо повітряна тривога застає здобувача освіти дорогою до ліцею або у зворотному напрямку:

    1. батьки повинні обрати з дитиною безпечний шлях у зворотному напрямку (тобто разом скласти маршрут руху);
    2. обрати укриття, які дитина зможе використовувати дорогою в разі сигналу повітряної тривоги;
    3. батьки мають пояснити дитині, щоб вона рухалася тільки за складеним маршрутом, не зупинялася й нікуди не звертала;
    4. наголосити, що якщо немає можливості швидко дійти до ліцею або дому під час сигналу повітряної тривоги, дитина має прямувати до визначеного вами укриття й перебувати всередині укриття, а не біля його входу;
    5. навчити дитину не торкатися оголених електричних дротів, невідомих предметів, проговорити правила мінної безпеки.
  1. Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня:

4.1.працівник має якнайшвидше дістатись найближчого укриття і перебувати там до оголошення про завершення небезпечної ситуації;

4.2. якщо працівник має змогу швидко дістатися до закладу освіти, то він / вона переміщується туди;

4.3.в інших випадках працівник уточнює свої дії з адміністрацією.


Мінна безпека

https://drive.google.com/drive/folders/1Gcp0J3S-FdIPI2A8LYlSIXfckaYaTIcp

Правила твоєї безпеки 

АЛГОРИТМ ДІЙ ВЧИТЕЛЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ОСОБИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ

Підготовчі заходи:

1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування  захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.

2. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.

3. Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.

4. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.

5. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.

Порядок дій при отриманні сигналу:

1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу.

2. Вчитель має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.

3. Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).

4. Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.

5. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів, які супроводжують молодші класи, приставити помічників.

6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.

7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

8. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.

9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів.

10. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

Comments:
Only authorized users can leave comments.