Безпечне освітнє середовище у закладі освіти: нові виміри
03 листопада 2022 року команда управління Державної служби якості освіти у Київській області на базі Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» Чабанівської селищної ради Фастівського району Київської області в змішаному (офлайн/онлайн) форматі провела зустріч із теми: «Безпечне освітнє середовище у закладі освіти: нові виміри».
У заході брали участь начальники відділів/управлінь освітою, директори, заступники директорів, психологи закладів загальної середньої освіти Фастівського району Київської області.
Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія КРЕВСЬКА зауважила, що попри російську агресію наші діти пішли до школи, і ми повинні створити їм усі умови для навчання у безпечному та комфортному освітньому середовищі, наскільки це можливо сьогодні.
З вітальним словом виступила Олена СОБОЛЄВА, в.о. селищного голови Чабанівської селищної ради – секретар ради. Вона подякувала освітянам за роботу та наголосила, що створення безпечного освітнього середовища – це першочергове завдання для громади.
Ірина ЛІЩУК, директор Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» Чабанівсьої селищної ради Фастівського району Київської області відзначила високий професіоналізм педагогів ліцею в організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. Директор ліцею зазначила, що саме завдяки налагодженому процесу дистанційної освіти, ліцеїсти мали змогу продовжити навчання, взяти участь і стати переможцями конкурсів, предметних олімпіад Всеукраїнського рівня. Троє випускників отримали золоті медалі за високі досягнення у навчанні.
Наталія КОВАЛЬ, практичний психолог Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» розповіла про те, як організовано роботу психологічної служби у навчальному закладі, враховуючи реалії сьогодення.
Наталія КОВАЛЬ наголосила на перевагах проведення щоденних онлайн - зустрічей з практичної психології для всієї великої родини ліцею – вчителів, батьків, дітей. Під час таких зустрічей всі учасники освітнього процесу навчаються долати тривогу, розуміти свої емоції, підтримувати один одного та імпровізувати в будь-яких життєвих обставинах.
Олександр СКРИПКА, заступник начальника Фастівського районного управління ГУ ДСНС України у Київській області розповів учасникам заходу про оптимізацію системи цивільного захисту закладів освіти щодо вирішення основних завдань в умовах воєнного стану. Наголосив на важливості проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дій в надзвичайних ситуаціях у період воєнного стану, створення класів безпеки у закладах загальної середньої освіти.
Микола ПОЛІЩУК, представник піротехнічного підрозділу ГУ ДСНС України у Київській області ознайомив з порядком поводження з вибухонебезпечними предметами та продемонстрував їх муляжі, розповів про порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів.
Отже, під час проведення заходу «Безпечне освітнє середовище у закладі освіти: нові виміри» мова йшла про ментальне здоров’я вчителів, батьків, дітей у час війни. Були надані рекомендації директорам закладів освіти як організувати психологічну підтримку учасників освітнього процесу та як підтримати свою команду; педагогам – як взаємодіяти з батьками та учнями, як стати опорою та підтримкою для дітей, як віднайти персональний та колективний ресурс.
Хоч війна внесла корективи в освітній процес, але це не завадить нам залишатись психічно здоровими, розвиватись та здобувати освіту.
Тож маємо докласти максимум зусиль, щоб освітнє середовище у закладах освіти було безпечним та комфортним для всіх учасників освітнього процесу.
Тримаймо стрій, освітяни! Бережімо себе, свої сім'ї і нашу освітянську родину! Разом до ПЕРЕМОГИ!!!
Заступник директора
з навчально-виховної роботи
Новосілківського академічного
ліцею «Ерудит»
Валентина РУДНІК