«Комфортно там, де безпечно!».
В четвер 23 вересня до ліцеїстів завітав капітан служби цивільного захисту 44 Державної пожежно-рятувальної частини селища Чабани.Капітан розповів учням, як діяти у разі виникнення пожежі в ліцеї, про порядок дій у разі її виникнення : спосіб виклику пожежно-рятувальної служби "101", шляхи евакуації дітей, безпечні маршрути виходу з приміщення. Познайомив, як поводиться під час пожежі в освітньому закладі, якщо поруч немає дорослої людини.Учнї зрозуміли,як треба діяти,якщо біда трапилась в класі або в коридорі ліцею.Учні єдиноголосно зрозуміли,що пожежа це не жарти і алгоритми дій треба знати по-кроково. Дуже добре, коли рятувальники приходять до учнів,щоб поспілкуватися у легкій для запам’ятовування формі для вивчення таких важливих правил поведінки.
Пригадаймо:
Пожежа була і є найнебезпечнішим стихійним лихом. Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. Хотілося б звернути вашу увагу на необхідні знання правил пожежної безпеки. Бо, як відомо, найкращий спосіб захиститися від пожежі – не спричинити її.
Як діяти учням та вчителям у разі пожежі в школі?
- Негайно повідомити про пожежу в пожежну охорону, зачинити двері у класі, де горить. Якщо побачите охоплене вогнем приміщення, не намагайтеся увійти в нього.
- Повідомити про пожежу адміністрацію ліцею, вжити належних заходів щодо евакуації дітей та працівників із приміщення.
- Почувши сигнал тривоги, учні стають біля парт і за вказівкою вчителя залишають по одному клас, останнім іде вчитель із класним журналом. Належить зачинити двері класної кімнати й усі інші двері на шляху евакуації. Усі, кого не було в школі під час сигналу тривоги, повинні негайно йти до місця збору й приєднатися до свого класу чи групи.
- Місце збору повинне бути під навісом чи в іншому приміщенні
- Нікому не можна повертатися в приміщення
- Серед евакуйованих, що зібралися на пункті, проводять перекличку (за класним журналом). Директор школи(або його заступник) після сигналу тривоги йде до збірного пункту і там приймає рапорти від усіх підрозділів
- Для дітей із обмеженими можливостями та неврівноваженою психікою повинні бути заздалегідь передбачені спеціальні заходи з евакуації.
- Вже до прибуття аварійно-рятувальної служби о слід знати, де саме, у якому приміщенні пожежа і чи всіх евакуювали. Повинен бути план евакуації зі школи. Начальника прибулого пожежного підрозділу зустрічають, маючи повну інформацію.
Як поводитись під час пожежі в навчальному закладі, коли поруч з учнем нема дорослої людини?
Пожежа у твоєму класі, в приміщенні, в якому ти перебуваєш:
- якщо можеш вийти з класу через двері, рятуйся сам і допоможи іншим;
- якщо вихід перекрито вогнем, але поряд є зовнішня пожежна драбина, використовуй її;
- під час пожежі не можна ховатися в глухі кути, під парти, шафи, у коморі тощо;
- захищай органи дихання і затули щілини під дверима (краще вологими ганчірками);
- подавай сигнали рятувальникам.
Пожежа в коридорі:
- перш ніж визирнути в коридор, торкнися тильним боком долоні ручки вхідних дверей. Якщо вона гаряча, не відчиняй – там пожежа;
- ручка холодна – визирни в коридор. Коли там вогонь або багато диму зачини двері;
- якщо диму небагато і він іде з низу, це означає, що пожежа – на нижніх поверхах. Не спускайся вниз, зайди в клас, зачини двері, чекай на допомогу рятувальників;
- якщо неможливо залишити приміщення, а в тебе є мобільний зв’язок, зателефонуй за номером «101», щоб повідомити про себе. Стояти слід у приміщенні з виходом до вікна;
- якщо пожежа сталася вище поверхом, спускайся вниз сходами, захистивши органи дихання.
Профілактичні заходи
У перший день навчального року проводиться інструктаж з усіма учасниками освітнього процесу щодо правил евакуації на випадок пожежі. Його необхідно повторювати та закріплювати практичними діями,не менше одного разу на семестр з відповідним записом у класному журналі.